Użytkownicy pisząkarpacz pogoda

WARUNKI KLIMATYCZNE W KARPACZU

   Karpacz charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem nie tylko ze względu na oferowane turystom atrakcje, którzy wybierać mogą spośród wpraw w góry, wspinaczek skałkowych, narciarskich tras zjazdowych czy wycieczek po okolicznych zabytkach i dziełach architektonicznych minionych wieków. To także duże zróżnicowanie klimatyczne, gdyż region ten znajduje się pod wpływem mas powietrza znad Atlantyku i Skandynawii. Skutkuje to sporą zmiennością pogody, długą zimą i krótkim i chłodnym latem. Temperatura w Karpaczu latem osiąga średnio 15 stopni Celsjusza, natomiast zimą mrozy dochodzą do -7 stopni Celsjusza. Karpacz podobnie jak i całe Karkonosze jest regionem dość wietrznym i dni całkowicie bezwietrznych w ciągu roku jest zaledwie kilka. Spotyka się tu także sporo opadów i najbardziej deszczowym miesiącem jest lipiec, natomiast w lutym odnotowuje się najmniejszą ilość padającego deszczu. Pomimo, że Karkonosze nie są górami wysokimi, to klimat w nich panujący jest surowy i odpowiadający temu, który występuje w dużo wyższych Beskidach. Zima trwa tu bardzo długo i około 150 dni w roku utrzymuje się tu spora warstwa śniegu, co jest korzystne szczególnie dla miłośników zjazdów na nartach. Można też zaobserwować tu dość ciekawe zjawisko atmosferyczne zwane inwersją temperatury, które polega na tym,  że temperatura wzrasta razem z wysokością na skutek czego chłodniejsze powietrze gromadzone jest w dolinach a to cieplejsze występuje w wyższych częściach gór. Najczęściej występuje ono jesienią i zimą i zaobserwować można wtedy dużą ilość chmur gromadzącą się w kotlinach.

  Karpacz pogoda, to przede wszystkim piękna śnieżna zima, doskonałe warunki zjazdowe dla narciarzy i przepięknie ośnieżone góry w tym słynny i znany turystom Biały Jar. Wiosną Karpacz jest szczególnie urokliwy, kiedy biały puch zaczyna znikać z polan, pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty, zielenią się drzewa, a wszystko to okala widok ośnieżonych szczytów gór. Jesienią natomiast można na własne oczy przekonać się czym jest polska złota jesień. Piękne złociste i kolorowe drzewa w połączeniu z widokiem czerwonego jesiennego zachodzącego za szczytami gór słońca tworzą niezapomniane widoki jakich nie doświadczy się nigdzie indziej.

W pobliżu panoramy

ul. Wilcza 22 - widok 360
ul. Sarnia 7 - widok 360
ul. Wilcza, ul. Dzika - widok 360
ul. Sarnia - widok 360
RELAX - wyciąg orczykowy - zima - widok 360
RELAX - wyciąg orczykowy - zima - widok 360
ul. Obrońców Pokoju - ul. Skalna  - widok 360
Krucze Skały - widok z góry - widok 360
ul. Obrońców Pokoju  - widok 360
ul. Obrońców Pokoju 6 - widok 360

Zobacz również

    Licznik: 1872

    Copyrights 2008. Projekt i wykonanie Tenet | Online: Karpacz 360 | Karkonosze 360 | Wczasy w Polsce | Panocity | Dodaj obiekt | Polityka prywatności | Kontakt | Współpraca | Przyjaciele