Użytkownicy pisz±Karpacz zdrowie

Karpacz i jego okolice warto odwiedzić w celach zdrowotnych. W Karpaczu i jego okolicach znajduje się kilka sanatoriów, w których można podreperować nieco swoje zdrowie oraz odpocz±ć. W centrum Karpacza położony jest Oś¶rodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Duet. Codziennie s± tu przeprowadzane liczne zabiegi lecznicze, między innymi hydromasaże, masaże z akupresur± i masaże komputerowe, elektroterapia, laseroterapia oraz światłolecznictwo.  Odbywa się również gimnastyka, zarówno grupowa, jak i indywidualna, a także zajęcia na siłowni.  Dużym powodzeniem ciesz± się zabiegi krioterapii, czyli leczenie za pomoc± niskich temperatur w specjalnych kriokomorach. Terapeuci prowadz± również UGUL – Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego. To specjalny rodzaj gimnastyki o charakterze leczniczym w stworzonych odpowiednich warunkach, która daje możliwość różnorodnego wykorzystania sprzętu znajduj±cego się w gabinecie oraz umiejętno¶ści samego terapeuty. Wszystkie zabiegi odbywaj± się pod ś¶cisł± kontrol± i według wskazań lekarzy. Baza zabiegowa jest naprawdę szeroka, podobnie jak zakres leczonych schorzeń. W ramach turnusów organizowane s± ciekawe wycieczki piesze, zwiedzanie Karpacza i jego okolic oraz różnego rodzaju atrakcje w samym obiekcie, na przykład ogniska czy rozgrywki sportowe. Sanatoria można również znaleźć w pobliżu Karpacza, na przykład Uzdrowisko Cieplice czy Sanatorium Agat w Jeleniej Górze.

Karpacz zdrowie to również Centrum Medyczne Karpacz (dawniej Centrum Pulmunologii i Alergologii). Podstawow± specjalizacj± centrum jest pulmonologia oraz alergologia. Kierowani s± tu przede wszystkim chorzy z przewlekłymi chorobami układu oddechowego. O¶środek proponuje turnusy rehabilitacyjne pięcio lub dwunastodniowe. Jako jedyne w tej części Polski Centrum zajmuje się kompleksowym leczeniem mukowiscydozy. Ta placówka jest naprawę godna polecenia.

Odwiedzaj±c Karpacz zdrowie można podreperować również w pobliskich Kowarach. Sztolnie Uranu w tej miejscowości słyn± z niezwykłego mikroklimatu. W 1983 roku na terenie sztolni powstało inhalatorium radonowe. Radon, jeden z radioaktywnych pierwiastków wykorzystywany był w walce z alergiami, schorzeniami górnych dróg oddechowych. Leczono nim także nadciśnienie oraz choroby kobiece. Z powodu braku środków finansowych inhalatorium upadło, jednak mit tego miejsca jest żywy. Faktem jest, że klimat sztolni może bardzo korzystnie wpłyn±ć na nasze samopoczucie.

W pobliżu panoramy

ul. Skalna 84 - widok 360
ul. Orkana - widok 360
ul. Granitowa - ul. Skalna - widok 360
ul. Granitowa - ul. Bolesława Prusa - widok 360
ul. Stanisława Moniuszki 11 - widok 360
ul. Stanisława Moniuszki 13-18 - widok 360
ul. Skalna - ul. Ko¶ciuszki - widok 360
ul. Ko¶ciuszki - widok 360
ul. Moniuszki,  ul. Ko¶ciuszki - widok 360
ul. Wita Stwosza - ul. Tadeusza Ko¶ciuszki - widok 360

Zobacz również

    Licznik: 4031

    Copyrights 2008. Projekt i wykonanie Tenet | Online: Karpacz 360 | Karkonosze 360 | Wczasy w Polsce | Panocity | Dodaj obiekt | Polityka prywatno¶ci | Kontakt | Współpraca | Przyjaciele