Użytkownicy pisząKarpacz kościół

Karpacz, jest to miejsce idealne nie tylko dla miłośników aktywnego wypoczynku pośród górskich krajobrazów. To także okolica pełna atrakcji, także turyści poszukujący interesujących miejsc do zwiedzania również nie będą zawiedzeni. W planach wycieczkowych na pewno warto uwzględnić kościoły, gdyż w samym Karpaczu jest ich kilka wraz ze słynną Świątynią Wang, oraz kapliczką św. Wawrzyńca na samym szczycie góry Śnieżki.

  Wszyscy, którzy odwiedzili Karpacz z pewnością dotarli też na szczyt góry Śnieżki, która jest najwyższym szczytem i jednocześnie symbolem całych Karkonoszy. Stamtąd rozpościera się przepiękny widok na całe Sudety, tam też znajduje się zabytkowy mały kościółek św. Wawrzyńca. Jest to barokowa kapliczka wybudowana w 1655 roku i w której od 1807 roku trwają regularne nabożeństwa. Dziś oprócz miejsca modlitw pełni także atrakcję turystyczną i przyciąga rzesze turystów. Każdego roku 10 sierpnia odbywają się w niej uroczystości związane ze świętem przewodników sudeckich, których patronem jest św. Wawrzyniec.

  Pod hasłem "Karpacz kościół" w internecie wyszukać można także kilka innych miejsc, które warto zwiedzić będąc na wycieczce w tym malowniczym karkonoskim regionie. Bez wątpienia należy do nich także słynna Świątynia Wang zbudowana z sosnowych bali na przełomie XII i XIII wieku. Konstrukcja zbudowana jest w całości bez użycia gwoździ i przy użyciu ciesielskich drewnianych łączeń. Wnętrze kościoła jest prawdziwą gratką dla zwiedzających i znaleźć w nim można oryginalne rzeźby oraz zdobienia. Warto też dodać, że Świątynia Wang jest jedną z około 100, które ocalały do dziś i jedyną znajdującą się poza granicami Norwegii.

  Na zboczach Grabowca znajduje się barokowa kapliczka Św. Anny, która wyposażona jest tak jak kaplica św. Wawrzyńca na Śnieżce i można obejrzeć jej wnętrze każdego roku w dniu 26 lipca, kiedy to jest otwierana dla zwiedzających. Legendy głoszą, że źródło, które się w niej znajduje ma moc uzdrawiającą i przynosi szczęście w miłości. W samym centrum Karpacza znajduje się natomiast Kościół Serca Pana Jezusa zbudowany na początku XX wieku z granitu ciosanego w tyrolskim stylu, w którym znaleźć można ołtarz z piaskowca, drewnianą ambonę i liczne religijne obrazy.


W pobliżu panoramy

Stadion Miejski - widok 360
ul. Nad Łomnicą 5 - 6 - widok 360
ul. Nad Łomnicą - widok 360
ul. Nad Łomnicą - widok 360
ul. Kościelna - widok 360
ul. Konstytucji 3 Maja, ul. Obrońców Pokoju - widok 360
ul. Konstytucji 3 Maja  23 - widok 360
Kościół Nawiedzenia NMP oraz Karczma sądowa Bahus - widok 360
ul. Nad Łomnicą - widok 360
Kościół Serca Pana Jezusa - widok 360

Zobacz również

    Licznik: 2425

    Copyrights 2008. Projekt i wykonanie Tenet | Online: Karpacz 360 | Karkonosze 360 | Wczasy w Polsce | Panocity | Dodaj obiekt | Polityka prywatności | Kontakt | Współpraca | Przyjaciele