Użytkownicy pisząKarpacz co warto zobaczyć

CO WARTO ZOBACZYĆ BĘDĄC W KARPACZU?

   Karkonosze należą do jednego z najbardziej atrakcyjnych regionów Polski i są doceniane za swoje walory nie tylko przez miłośników górskich wypraw i szusowania na stokach, ale także przez tych, którzy cenią sobie spokój, spacery na łonie natury i zabytkową architekturę. Warto więc dobrze zaplanować swój urlop w Karpaczu, by nie pominąć żadnych ważnych wydarzeń, ani miejsc, jakie czekają na przyjezdnych zarówno latem jak i zimą.


  Głównym celem większości turystów spędzających  wakacje w Karkonoszach jest Śnieżka. Miłośnicy pieszych wędrówek po szlakach wchodzą na nią pieszo, ale dla mniej wytrwałych przygotowana jest także kolejka górska prosto na sam szczyt. W pobliżu wyciągu krzesełkowego na Kopę zobaczyć można Dziki Wodospad rzeki Łomnica, która spływa efektownymi kaskadami. Wędrując w okolicach rzeki Łomnicy zwiedzić można także dość okazałą i prawie stumetrową zaporę z początku XX wieku. Będąc w Karpaczu Górnym warto zobaczyć Świątynię Wang, czyli XII wieczny drewniany kościółek będący połączeniem architektury romańskiej z nordycka. Dodać należy, że jest to jedyny tego typu obiekt, który nie znajduje się na terytorium Norwegii. Karkonosze, to nie tylko góry, ale także jeziora. Jednym z tych, które warto odwiedzić jest Mały Staw położony na wysokości 1183 n.p.m. Jego powierzchnia obejmuje prawie 3 hektary i jest to drugie co do wielkości jezioro regionu karkonoskiego.


  Malownicze górskie krajobrazy, wodospady i zabytkowa architektura, to nie jedyne atrakcje czekające na turystów. Wystarczy wyszukać w internecie "Karpacz, co warto zobaczyć", aby przekonać się, że jest on pełen także wielu miejsc rozrywkowych takich jak: letni tor saneczkowy, muzea, parki rozrywki dla dzieci czy miasteczka stylizowane na wzór Dzikiego Zachodu.

na szlaku Karpacz

W pobliżu panoramy

Widok na Śnieżkę - widok 360
Równia pod Śnieżką - widok 360
Kopa ( w oddali Śnieżka ) - widok 360
Kopa - górna stacja wyciągu  - widok 360
Droga na Śnieżkę z Kopy - zima - widok 360
Dom  Śląski na trasie na Śnieżkę - widok 360
Schronisko DOM ŚLĄSKI - widok 360
Droga na Śnieżkę - Równia pod Śnieżką - zima - widok 360
Droga na Śnieżkę - zima - widok 360
Droga na Śnieżkę - zima - widok 360

Zobacz również

    Licznik: 20770

    Copyrights 2008. Projekt i wykonanie Tenet | Online: Karpacz 360 | Karkonosze 360 | Wczasy w Polsce | Panocity | Dodaj obiekt | Polityka prywatności | Kontakt | Współpraca | Przyjaciele